طراحی

۲۰ مدل جعبه سیب زمینی

جعبه سیب زمینی قیفی

جعبه سیب زمینی در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. این جعبه ها در سایزهای متنوع کوچک، متوسط و بزرگ میباشند. این جعبه ها به عنوان پاکت سیب زمینی سرخ کرده در انواع بیرون بر نیز تولید می شوند تا مشتریان به راحتی غذاها و فست فودهایی که سفارش میدهند را به خارج از رستوران برده و هر کجا مصرف کنند.

یکی از ویژگی های مهم ساخت این نوع جعبه ها استفاده از ورق های بهداشتی و استاندارد میباشد. معمولا از مقوای ایندربرد و گلاسه برای چنین پک هایی استفاده میکنند تا روغن سیب زمینی های سرخ کرده به هیچ عنوان به خود بسته بندی پس ندهد.

جعبه سیب زمینی آماده مدل های مختلفی دارد که با توجه به نوع استفاده ، ابعاد و گنجایش آن ها دسته بندی میشوند که عبارتند از:

ایندربرد، نوع خاصی از مقوا است که در سال‌های اخیر توجه بسیاری از افراد را در صنعت بسته‌بندی و به خصوص بسته‌بندی محصولات غذایی و بهداشتی را به خود جلب کرده است.

اصلی‌ترین ویژگی مقوای ایندربرد ظاهر سفید رنگ آن است. به همین دلیل با نام مقوای بهداشتی نیز شناخته می‌شود. از طرفی دیگر این مقوا دارای بافتی محکم بوده و از قیمت مناسبی نسبت به کیفیت بالای خود برخوردار است. همین موضوع سبب شده تا بتوان از آن در صنعت بسته‌بندی استفاده کرد. به طوری که به یکی از بایدها در بسته‌بندی مواد غذایی، دارویی، پزشکی و آرایشی بهداشتی تبدیل شده است. از دیگر ویژگی‌های مهم مقوای ایندربرد سختی بالای آن است.
سختی این مقوا باید در حدی باشد تا مراحل چاپ متناسب با بسته‌بندی محصول درون آن بدون مشکل انجام شود. استحکام و سختی این مقوا باید طوری باشد تا بدون تغییر فرم بسته بتوان محصولات مورد نظر را درون بسته‌ها قرار داد.

مقوای استفاده شده در این جعبه ها از جنس ایندربرد است که طراحی با چاپ افست روی آن زده شده :

جعبه سیب زمینی مک دونالدی2
جعبه هرمی

ورق مقوا کرافت، کاغذی است که مقاومت و کیفیت بالایی دارد. معمولا در رنگ های قهوه ای روشن و سفید تولید می شود. ورق های خام آن از سولفات خمیر پالپ تهیه می گردند. جالب است بدانید که نام این مقواهای زیبا برگرفته از واژه ای در زبان آلمانی است. “کرافت” در این زبان به معنای مقاوم و بادوام می باشد.

با توجه به موارد گفته شده بسياري از توليد کنندگان به مقوای کرافت روی آورده اند. مثل:

  • تولید کنندگان باکس های خاص
  • تولید کنندگان ظرف های رستوران ها
  • تولید کنندگان کارت ويزيت های مقوایی
  • تولید کنندگان پاکت های سیمان
  • تولید کنندگان ساک های دستی مقوایی
  • تولید کنندگان ورق های کارتنی
  • تولید کنندگان کیسه های مواد غذایی
  • تولید کنندگان کیسه های غذای حیوانات
  • تولید کنندگان کیسه های نگه داری کودهای شیمیایی
  • تولید کنندگان کیسه های نگه داری ذغال
جعبه سیب زمینی مک دونالدی
جعبه سیب زمینی سالنی
پاکت سیب زمینی
جعبه سیب زمینی داخل سالن
جعبه سیب زمینی مک
جعبه سیب زمینی کلاسیک
جعبه قیفی

کاغذ گلاسه از انواع دیگر کاغذهاست. از این کاغذ به دلیل سطح روکش دار و براق در صنعت چاپ برای تهیه بروشور ها و کارت های ویزیت استفاده می شود.

این نوع کاغذ از انواع روکش دار است که به منظور برخورداری از سطح براق و صاف مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارت دیگر کاغذ چاپ دارای پوشش دورو و با کیفیت بالا و کمی سنگین و سطحی صاف را کاغذ گالاسه می نامند. سطح روکش دار و براق این کاغذ باعث شده تا کاغذ سطحی صاف و هموار پیدا کند. و مقاومت بیشتری داشته باشد. کاغذ گلاسه به علت جذب یکنواخت جوهر، در چاپ استفاده بسیاری دارد.

جعبه سیب زمینی هرمی
جعبه سیب زمینی سالن
جعبه سیب زمینی قیفی

مقوای گلاسه به دلیل جنسی که دارد امکان استفاده از روکش سلفون مات و سلفون براق موجود است . این کار باعث افزایش مقاومت جعبه در برابر رطوبت و کشش شده و در چاپ های یک دست رنگی از ماندن جای انگشت بر سطح پاکت جلوگیری می‌کند.

جعبه سیب زمینی هرمی
جعبه سیب زمینی کلاسیک
جعبه سیب زمینی گلدونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *